Ürünler
Ürünler

Sineklik Sistemleri

  • Sineklik Sistemleri | Özyılmaz Cam

Sineklik Sistemleri


Sağlıklı ve Huzurlu Ortamlar Yaratın

Katlanır sineklik sistemlerinde uygulandığı pencerelerde bakım gerektirmeyen dekoratif tülüyle çok kolay kullanılabilen, katlanılabilen sineklik.

  • %100 haşere koruması
  • Dayanıklı, şeffaf kumaş
  • Manzaranızı engellemez

Farklı renk seçenekleri ile evinize dışarıdan da estetik bir görünüm sağlar. Hem yatay, hem dikey pencere şeklinde uygulanabilen sistemlerdir.

Kanatlı İçe veya Dışa Açılan sineklikler

Sabit sineklikler Kanatlı İçe veya Dışa Açılan sineklikler Sabit sineklik şeklinde hazırlanmış olan çerçevenin menteşe yardımı ile bir kasaya bağlanması ile yapılırlar. Bu sineklikler dışa açılabilir şekilde olabildiği gibi içe açılabilir şekilde de yapılabilir. Kanatların bağlanması için yapılmış olan kasa pencere kasasına dış tarafından vidalarla bağlanarak sabitlenir. Bazı uygulamalarda ise dış tarafa koyulan sineklik kasası pencere kasası lamba tırnağından vidalanır. İçe açılan sineklik Cırt Cırtlı sineklikler (Yapıştırma sineklikler) sineklik teli etrafında bulunan özel tutucu bant yardımı ile kanat iç boşluğuna yapıştırılabilen sinekliklerdir. sineklik teli için herhangi bir çerçeve oluşturulmasına ihtiyaç duyulmaz. Yapıştırmalı sineklik Kapılarda Kullanılan sineklikler Stor Kapı sineklikler Stor Sineklikler pencerelerde kullanıldığı gibi kapılarda da kullanılır. Kapılarda kullanım rahatlığı bakımından yatay yönde çalışan stor sineklikler tercih edilir.

Yatay ve Dikey Stor Sineklikler

Özellikle pencereler ve balkon kapılarında kullanılan mekanların havalandırılması sırasında dışarıdan uçan veya yürüyen haşerelerin içeriye girmelerini engelleyen değişik çalışma biçimlerine sahip elemanlara sineklik denir. Sineklikler kullanıldıkları yere ve kullanıldıkları yerlerdeki çalışma biçimlerine göre farklılıklar gösterirler.

Pencerelerde Kullanılan sineklikler Yatay ve Dikey Stor Sineklikler. Pencere kasasının uygun ölçülerinde yapılan ve özel yay düzeneği ile yatay veya dikey yönde açılıp kapanabilen sinekliklerdir. sineklik teli yan kayıtlardaki kanal içersinde düzgünce hareket eder. Sineklik telinin hareket ettiği yan rayların içinde bulunan çapraz kıl lifler sayesinde tülün raydan çıkması veya boşluktan sinek girmesi söz konusu olamaz. tülün en altındaki pvc bitim parçası ile birleşim noktasında, özel kaynak yöntem kullanılarak estetik ve sağlam bir bağlantı sağlanır

Kapı Sineklikleri

Sineklik sistemleri sizi ve sevdiklerinizi tüm haşerelere karşı korur ve onların içeri girmemesini sağlar. Yatay ve dikey yönde çalışan stor sineklik Sabit sineklikler (Tırnaklı Mandallı Portatif). Özellikle havalandırmak amacıyla açılan pencerelerde kullanılan özel mandalları veya tırnakları yardımı ile pencere kanadı açıldıktan sonra pencere kasasının dış yüzeyine sabitlenerek kullanılır.

Mandalı veya tırnakları sayesinde ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla çıkartılarak yerine takılabilir. Stor kapı sinekliği Menteşeli Kapı sineklikleri Pencerelerde olduğu gibi kapılarda da menteşeli açılıp kapanabilen sineklikler kullanılmaktadır. Menteşeli kapı sinekliği Sürgü Kapı sineklikler Bu uygulamada kanatların kenarlarında mıknatıslı fitiller kullanılır. Bu fitiller kanatların birbirlerine tutunmasını sağlayarak arada boşluk oluşmasını engeller.


Whatsapp İle Bilgi Al

Kapı ve Pencere Sistemleri

Kepenk

Otomatik Kapı, Garaj kapıları müstakil binalarda olduğu gibi bina ve sitelerin kapalı garajlarında tercih edilen,güvenliği ve modern pratik ve estetiği bir arada sunan sistemlerin başında gelir